Hafriyat Kaldırma

Hafriyat Kaldırma

Hafriyat Kaldırma

Hafriyat kaldırma işlemi, kazı sonrası veya yapı yıkım işlemlerinin ardından uygulanması gereken çalışmalardır. Bu durum bazı alanlarda yasal zorunluluktan dolayı olabileceği gibi bazı yerlerde ise kullanım alanı açmak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Kahramanmaraş kepçe kiralama hizmetleri ile her türlü moloz, toprak veya yapı atıkları büyük bir özenle depolama alanlarına taşınır. Depolanma alanları mülk sahibinin belirleyeceği alanlar olabileceği gibi, devlet tarafından ortak depolanma alanları da kullanılabilmektedir. Maraş kiralık kepçe işlemleri ile kısa sürede hafriyat kaldırma işlemleri tamamlanmaktadır.

Hafriyat sadece yapı yıkım işlemleri sonunda değil, yapıların inşa ediliş süresinde de oluşabilecek atıklardır. Bu yüzden hafriyat kaldırma işlemi süreklilik doğurmakta bu durum ise atık taşıma alanında yeni bir hizmet sektörünün oluşmasına sebep olmaktadır. Özellikle kentsel dönüşüm süreci ile hafriyat kaldırma hizmetlerine olan talep artmış, bu da yeni yeni kurumların oluşmasına neden olmuştur. Bu durumdan dolayı hafriyat kaldırma işleminde kurumsal nitelikte hizmet veren firmaları tercih etmek istenmeyen durumların önüne geçmektedir. Kahramanmaraş kepçe kiralama hizmetlerini müşteri memnuniyeti gözeterek sağlamaktayız. Kurumsal kimliğimiz ile hizmet sonrası destek sunmaya devam etmeyiz.

Hafriyat Kaldırma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Maraş kiralık kepçe hizmetleri ile kullanıcılara ihtiyaçları süresince iş makineleri sunulmaktadır. Yapı kırım yıkım işlemleri sonunda oluşan atıkların belirli alanlarda depolanmasını sağlayarak kesintisiz hizmet vermeye devam etmekteyiz. Hafriyat kaldırma işlemi genel olarak,  yapı atıklarının veya kazı sonrası ortaya çıkan toprağın başka bir alana taşınması olarak gerçekleşmektedir. Fakat bu işlemler sırasında dikkatsiz ve eksik bilgi ile çalışmalara başlanması istenmeyen durumlara neden olmaktadır. Örneğin taşınacak olan hafriyat türünün, depolanacak alana uygun olmaması veya yük tonajının aşılması ya da dikkatsiz taşıma sonucunda başka araçlara zarar verme gibi olaylar oldukça karşılaşılması muhtemel konular arasında yer almaktadır.

Kahramanmaraş kepçe kiralama hizmetleri sırasında bütün işlemler iş güvenliği ve yasal prosedürler öncelik alınarak gerçekleştirilmektedir. Hafriyatın türü, toplam ağırlığı veya iş makinesinin hafriyat taşımaya uygunluğu gibi faktörler ön etütler sayesinde belirlenerek, çalışmaların sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amaçlanmaktadır. Yapılan etüt sonrası yasal izinler alınarak, kısa sürede taşıma işlemleri başlatılmaktadır. Taşıma sırasında olumsuz bir durum ile karşılaşılmaması adına, nakliye aracı sürekli denetime tabi tutularak diğer araçların güvenliği sağlanmaktadır. Tonaj aşımında veya tehlikeli malzeme taşınması durumunda gerekli tedbirler alınarak, iş güvenliği sağlanmaktadır.

Hafriyat Kaldırma İşlemi İçin Gerekli İzin Ve Belgeler

Maraş kiralık kepçe hizmetleri tüm belge ve izinler tamamlanmış olarak sunulmaktadır. Fakat yapılarda gerçekleşen işlemlerin ardından hafriyat taşıma işlemleri için özel izinler alınarak gerçekleşmektedir. Kahramanmaraş kiralık kepçe hizmetleri tüm izinler ve denetimler tamamlanması sonunda hafriyat taşıma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Hafriyat taşımak için gereli izin ve belgeler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Hafriyat taşıma faaliyetlerinin yürütüleceğini beyan eden dilekçe
  • Atığın ait olduğu firma veya kuruluşa ait vergi levhası
  • Taşıma izni belgesi
  • Taşıma işlemin gerçekleştiren firmaya ait vergi levhası
  • Nakliye sırasında kullanılan araçlara ait ruhsat bilgileri
  • Atık vergisinin ödenmiş olduğunu gösteren belge

Maraş kiralık kepçe hizmetleri ile iletişime geçerek izinler ve belgeler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İzin ve belgelerin eksik olması durumunda ise hafriyat kaldırma işlemleri, gerekli izin ve belgeler oluşturulana kadar durdurulmaktadır. Kahramanmaraş kiralık kepçe işlemleri için iletişime geçerek yardım talep edebilirsiniz.

Hafriyat Kaldırma İşlemlerinde Kurumsal Firma Tercih Edilmesinin Önemi

Hafriyat kaldırma işlemi çalışmalar sonucunda ortaya çıkan ve artık aynı değerde kullanıma imkân vermeyen artıkların giderilmesi uygulamalarıdır. Bu bağlamda oluşan atığın aslında çevreye zarar verebilecek malzemelerden oluşması özeliğini unutmamak gerekmektedir. Çalışmalar boyunca çevre sağlığına dikkat edildiği gibi, çalışma sonunda da aynı hassasiyeti göstermek gerekir. Tecrübeli ve bilgili ekiplerimiz ile bu durumun bilincinde, kurumsal bir firma olarak hizmet vermeye devam etmeyiz. Maraş kiralık kepçe hizmetleri sunulması aşamasında depolama alanlarından başka alanlara kesinlikle hafriyat boşaltımı yapılmamaktadır. Çevreye değer verme ve çevreyi koruma temel ilkelerimiz arasında yer almaktadır.

Kahraman kiralık kepçe hizmetleri sırasında müşteri memnuniyeti gözetildiği gibi, hizmet sonrasında gerçekleşen geri  dönüşler son derece önem arz etmektedir. Hafriyat kaldırma işlemleri sonrası gerçekleşen geri bildirimler sonucunda kendimiz geliştirmeye ve daha kaliteli hizmet sunmayı ama edinmekteyiz. Ayırca hafriyat kaldırma işlemlerine başlamadan önce sözleşme oluşturarak, iki taraflı koruma sağlamaktayız. Böylelikle çalışma süresi boyunca müşterinin tüm hakları saklı kalarak korunmaya devam etmektedir. Çalışma bitiminde ise sözleşme kendiliğinden ortadan kalkmaktadır.