Yol Yapımı Kepçe Kiralama

Yol Yapımı Kepçe Kiralama

Yol Yapımı Kepçe Kiralama

Ülkemizde, gelişen inşaat sektörü ile birlikte birçok çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar arasında en yaygın olanı yol yapım çalışmalarıdır. Yol yapım çalışmaları ile birçok yeni yol yapılmaktadır. Gerekli teçhizat personeller ile yapılan bu yol çalışmaları için birçok araç kullanılmaktadır. Bu araçlardan en çok ihtiyaç duyulanı ise kepçelerdir. Kepçe makinelerini satın almak çok büyük mali giderler anlamına gelecektir. Bu noktada birçok kişi kepçe kiralama yöntemine başvurur. Firmalar kepçe kiralama hizmeti ile hem büyük bir mali yükten kurtulur, hem de işlerini daha hızlı tamamlayabilmeleri mümkün kılınmaktadır. Maraş Kepçe olarak kepçe kiralama hizmeti sunmaktayız. Sorunsuz ve kaliteli bir kepçe kiralama hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yol Projesi ve Kepçe Kiralama

Yol projelerinde ilk adım olarak yolun yapılacağı yerin etüt çalışması yapılmaktadır. Bu etüt çalışmaları sonucunda kesin bir güzergah belirlenmektedir. Daha sonra poligon ağı meydana getirilmektedir. Yol haritası hazırlanarak, en ve boy kesitlerinin noktaları ve hesabı yapılmaktadır. Sonraki aşamada, toprağın eğimi hesaplanarak gerekli hacim çalışmaları uygulanmaktadır. Bu işlemlerde birçok iş makinesi kullanılmaktadır. Kepçeler, bu iş makineleri arasında en çok ihtiyaç duyulan makinedir. Bu nedenle, kepçe kiralama işlemlerine çok fazla sayıda başvurulmaktadır. Maraş Kepçe ile kepçe kiralama hizmeti alarak yol yapım çalışmalarında hem zamandan hem de mali olarak tasarruf edebilirsiniz.

Alt Yapı Çalışmaları ve Kepçe Kiralama Hizmeti

Yol yapımının güvenli bir şekilde olması için alt yapının sağlam olması gerekir. Bu noktada, alt yapı işlemleri birçok aşama ile gerçekleşir. Yolun altında gerekli olan işlemler için künk adı verilen borular kullanılmaktadır. Künk boruları, beton olarak üretilen daire şeklindeki su borularına verilen isimdir. Büz olarak da isimlendirilmektedir. Bu işlem ile yolun altındaki atık suların doğru bir şekilde kanalizasyona aktarılması sağlanmaktadır. Alt yapı çalışmalarında bir diğer işlem ise drenaj işlemidir. Suyun yola vereceği hasarı önlemek için kullanılan sisteme drenaj sistemi denir. Bu noktada, kepçe makineleri devreye girmektedir.

Kepçelerin yardımıyla yapılan menfezler ile suyun yola zarar vermesi önlenmektedir. Böylelikle, su yola zarar vermeden bu menfezlerden geçip gider. Kepçe makinelerinin alt yapı çalışmalarında katkısı büyüktür. Bu noktada, kepçe satın alma işlemleri oldukça büyük bütçeler gerektirdiğinden, kepçe kiralama hizmetlerine başvurulmaktadır. Maraş Kepçe ile sorunsuz bir kepçe kiralama hizmeti almak çok kolay olmaktadır. Bütçe dostu kiralama hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Üst Yapı Çalışmalarında Kepçe Hizmetleri

Yol yapım çalışmalarında alt yapıdan sonra en önemli noktalardan biri üst yapı çalışmaları olmaktadır. Yolun üzerindeki ağırlığı taşıyacak gücün, zeminin kaldırma kapasitesini geçmeyecek bir şekilde ayarlanması gerekir. Buna aynı zamanda alt temel işlemi de denir. Bu işlemden sonra plentmiks adı verilen işlem gerçekleştirilir. Bu çalışmaların çoğunda kepçe makineleri kullanılmaktadır.

Yol Yapım Çalışmalarında Kullanılan Araçlar

Yol yapım çalışmalarında birçok iş makinesi kullanılmaktadır. Bu sebeple, bütün bu iş makinelerinin satın alma işlemleri çok masraflı olabilmektedir. Bu noktada, iş makinesi kiralama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu sayede, bütçe olarak büyük mali yüklerden tasarruf edilir. Yol yapım çalışmalarında kepçelerin yanı sıra birçok iş makinesi daha kullanılır. Bu makineler şunlardır:
•    Ekskavatör
•    Dozer
•    Greyder
•    İş Kamyonu
•    Kompaktör
•    Silindir
•    Vinç
Yol yapım çalışmalarında kullanılan iş makineleri yukarıdaki makinelerden oluşur. Yol yapım çalışması ya da diğer işleriniz için kepçe kiralama işlemleriniz için Maraş Kepçe olarak hizmet vermekteyiz. Sitemiz aracılığı ile bizimle iletişime geçerek kepçe kiralama fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.